V jiném stavu - film Jiřího Kunsta : O realizaci

V jiném stavu

NÁROČNOST NATÁČENÍ ZVYŠOVAL VELKÝ POČET NEJRŮZNĚJŠÍCH LOKACÍ. MIMO PRAŽSKÝCH ULIC A BYTŮ SE ŠTÁB POHYBOVAL V KANALIZAČNÍCH ŠACHTÁCH, MÁRNICI, NEMOCNICÍCH, NEBO NA KOPCÍCH NEDALEKO LITOMĚŘIC ČI MĚLNÍKA.

DISPEČINK

Pro scénu dispečinku záchranné služby byl upraven prostor v 5.patře studia FAMU, kde se jinak nacházejí části filmových střižen. Musely být vybourány příčky, nově vymalováno, navrženy a sestaveny atypické stoly a vypůjčena potřebná elektronika. To vše za dva dny v průběhu natáčení.

foto foto foto foto


DOPRAVNÍ NEHODA

Dopravní nehoda Robina byla připravována za kaskadérské spolupráce s Luďkem Jelenem a jeho DOUBLE TEAMEM. Hanuše Bora zastupoval Michal Boltnar, bývalý reprezentant v gymnastice, momentálně stálý člen souboru La Putyka. Na nedalekém parkovišti se natrénovala akce a pak se jelo přímo do provozu na Litochlebském náměstí.

foto foto foto foto


TELENOVELA

Stejně jako software a televizní projekce v dispečinku, musela být vyrobena i telenovela, kterou sleduje Robinova matka. Postav z Telenovely se výborně zhostili Sabina Laurinová, Lumír Olšovský a Jana Hermachová. V samotném filmu se z tohoto zázraku objeví jen kratičký okamžik. Celou epizodu můžete vidě ZDE.

foto foto foto


SPOLUPRACOVALI

www.helicam.cz/
www.drds.info/
www.famu.cz/
iopost.cz/web/
www.soundsquare.cz
Black Cut
Barrandov Studio a.s.
OMV Česká republika s.r.o.
Film 16 35
DoubleTeam
Express Radio